Zapraszamy do nowoczesnej świetlicy i biblioteki

Gruntownie odnowiliśmy szkolną świetlicę i bibliotekę. Przestrzeń pomieszczenia, w którym dzieci spędzają codziennie bardzo dużo czasu została całkowicie przearanżowana i wyposażona w nowoczesne, przyjazne zdrowiu i środowisku meble oraz oświetlenie.

Prace remontowe miały na celu odświeżenie pomieszczenia, ale także zaprojektowanie na nowo całej dostępnej przestrzeni. Wszystko po to, aby uczniowie mieli do dyspozycji znacznie więcej miejsca, a spędzanie czasu w świetlicy i bibliotece było maksymalnie komfortowe i bezpieczne. Przearanżowanie przestrzeni pozwoliło na wydzielenie dodatkowych stref . Dzięki temu powstał m.in. wyposażony w wygodne pufy kącik do wypoczynku czy miejsce, w którym uczniowie mogą zjeść posiłek. W sali umieszczony został ponadto wysokiej jakości nawilżacz powietrza, który dba o utrzymanie jego prawidłowej wilgotności.

Pomieszczenie zostało odmalowane atestowanymi farbami i wzbogaciło się o nowoczesne meble marki Isku, które dają pełen dostęp do źródeł światła i zostały wykonane z wytrzymałych, nietoksycznych materiałów. Posiadają również zaokrąglone krawędzie, które zwiększają bezpieczeństwo ich użytkowania. Dodatkowo meble zostały dobrane w taki sposób, aby ich ustawienie można było łatwo i elastycznie modyfikować, np. na potrzeby pracy w grupach czy zajęć indywidualnych. Stanowiska pozwalają też na regulowanie wysokości i błyskawiczne dostosowanie do wzrostu każdego ucznia.

Dużym wyzwaniem podczas tworzenia nowego projektu sali było zapewnienie odpowiedniego, sprzyjającego nauce i wypoczynkowi oświetlenia. W związku z tym zainstalowanie nowych lamp zostało poprzedzone profesjonalnymi pomiarami przeprowadzonymi przez specjalistów z firmy Signify Poland. Dzięki temu możliwe stało się optymalne dostosowanie oświetlenia do szerokości i wysokości całego pomieszczenia.

Prace remontowe objęły także znajdującą się w pomieszczeniu podłogę, która została wymieniona na nową i pokryta ekologiczną, wolną od szkodliwych substancji wykładziną. Bardzo istotna była kwestia bezpieczeństwa fizycznego. Dlatego zastosowana w świetlicy i bibliotece wykładzina posiada właściwości antypoślizgowe.

Nowa aranżacja przestrzeni, nowoczesne meble i oświetlenie, zapewniają bardzo komfortowe korzystanie ze świetlicy i biblioteki. W szkolnym księgozbiorze znajduje się obecnie ok. 11 tys. książek. Część świetlicowa pozwala na aktywny odpoczynek i kreatywne spędzanie wolnego czasu. Służą temu m.in. liczne gry, zabawki konstrukcyjne, bogata oferta relaksujących robótek ręcznych oraz komputer z 5 zestawami słuchawek, który pozwala odtwarzać nagrania i filmy na temat tańca i baletu. Uczniowie przebywający w świetlicy mogą też brać udział w zajęciach dodatkowych, odrabiać lekcje oraz uzyskać pomoc w nauce, ze szczególnym uwzględnieniem matematyki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym wyremontowanie świetlicy i biblioteki stało się możliwe. Wszystkie prace i materiały zostały sfinansowane ze środków pozyskanych na ten cel od Centrum Edukacji Artystycznej oraz od sponsorów. Dziękujemy również Radzie Rodziców za zaangażowanie i współpracę przy tym projekcie.

Uroczyste otwarcie nowej świetlicy i biblioteki odbyło się 28 października. Poniżej prezentujemy galerię zdjęć upamiętniających to ważne w życiu naszej szkoły wydarzenie.

Zdj. Artur Kos