22. Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Wojciecha Korfantego

XXII Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Wojciecha Korfantego!
Konkurs jest przedsięwzięciem edukacyjnym motywującym do pielęgnowania pięknej polszczyzny, kształcącym wysoką sprawność językową, skłaniającym do refleksji nad miejscem wartości w życiu młodego człowieka oraz przygotowującym do świadomego uczestnictwa w życiu publicznym.

Zadaniem uczestników jest wygłoszenie 5-minutowego przemówienia nawiązującego do hasła przewodniego konkursu:
„Czasy walki o wolność Ojczyzny – pamiętać o nich czy odłożyć je do lamusa?”

Szkołę reprezentują: Maria Ilska, Barbara Postek, Nina Kowalska, Weronika Stoińska.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z ćwierćfinału,  który odbył się 29 stycznia 2020r. w XLVI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie.

Mocno trzymamy kciuki w półfinale za Barbarę i Marię – uczennice otrzymały dyplomy wyróżnienia i zgodnie z punktacją przyznaną przez Jury, znalazły się w kolejnym  etapie konkursu. Gratulacje!

Z radością informujemy, że uczennica naszej szkoły – Maria Ilska, zajęła I miejsce w półfinale XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im.Wojciecha Korfantego organizowanego pod hasłem: „Czasy walki o wolność Ojczyzny – pamiętać o nich, czy odłożyć je do lamusa?”.

Wygrana Marysi jest tożsama z występem przed szeroką publicznością i Jury – zgromadzonymi w sali obrad Sejmu Śląskiego w Katowicach. Ogólnopolski finał odbędzie się już 6 marca br. o godz.10:00.

Gratulujemy także Barbarze Postek, uczennica zdobyła wyróżnienie oraz Weronice Stoińskiej, która zaprezentowała się pięknie w I etapie konkursu.

Opiekunem uczennic i szkolnym koordynatorem konkursu jest prof. Gabriel Mania.

Z tej okazji serdecznie dziękujemy Dyrekcji Szkoły, prof. Dominice Krysztoforskiej, Rodzicom uczennic – za otwarte serce i pomoc – na każdym etapie zmagania się z piękną, lecz trudną sztuką słowa mówionego.

Słowa uznania kierujemy także w stronę Pani Agnieszki Legan-Szkolmowskiej, która pomaga w wydruku fotografii wielkoformatowych, będących pamiątką z tegorocznej edycji konkursu.