Występ Łukasza Bałoniaka podczas konkursu Prix de Lausanne

W Szwajcarii trwa konkurs Prix de Lausanne z udziałem Łukasza Bałoniaka – ucznia naszej szkoły i zarazem jedynego reprezentanta Polski w tym prestiżowym wydarzeniu.

Konkurs Prix de Lausanne to cały tydzień intensywnych treningów i wielkich tanecznych emocji. W ramach wydarzenia, od 3 do 6 lutego, odbywają się zajęcia i sesje coachingowe prowadzone przez światowej sławy tancerzy. Na piątek 7 lutego zaplanowano natomiast oficjalną selekcję, podczas której uczestnicy zaprezentują swoje umiejętności przed dziewięcioma członkami międzynarodowego jury. W tym roku jego przewodniczącym jest Frédéric Olivieri, laureat nagrody Prix de Lausanne z 1977 roku. Finał konkursu odbędzie się 8 lutego w Audytorium Strawińskiego w Montreux.

Łukasza Bałoniaka zobaczymy w wariacji klasycznej z baletu „Śpiąca Królewna” oraz w numerze współczesnym z baletu „Chroma”. Zarówno selekcja, jak i finał Prix de Lausanne będą transmitowane na żywo. Aby śledzić zmagania uczestników, wystarczy odwiedzić oficjalną stronę konkursu, dostępną pod adresem www.prixdelausanne.org. Z pełnym harmonogramem transmisji można zapoznać się tutaj. Wybrane powtórki będą dostępne także w serwisie YouTube.

Trzymamy kciuki za Łukasza i gorąco zachęcamy do wspólnego kibicowania!