Sukcesy naszej uczennicy – Magdy Studzińskiej

Z radością informujemy, że tegoroczna absolwentka naszej szkoły Magda Studzińska jest także pierwszą polską absolwentką Akademii Baletu Rosyjskiego im. Agrippiny Waganowej w Sankt Petersburgu i została zaangażowana do  Państwowego Akademickiego Teatru Baletu im. Leonida Jakobsona w Sankt Petersburgu. W 2019 roku Magda ukończyła naukę w naszej szkole, otrzymując dyplom z  wyróżnieniem oraz pomyślnie zdając maturę.

W czasie edukacji w Akademii, jej wiodącym pedagogiem była Julia Aleksandrowna Kasenkova i Magda wystąpiła w szeregu ról na prestiżowej scenie Teatru Maryjskiego między innymi jako: Lalka Francuska w balecie Wieszczka lalek w choreografii braci: Nikołaja i Gustawa Legatów do muzyki Josepha Bayera, Malachit w Kamiennym kwiecie Jurija Grigorowicza do muzyki Sergieja Prokofiewa oraz w „Walcu Kwiatów” i jako Lalka w Dziadku do orzechów w opracowaniu Wasilija Wajnonena do muzyki Piotra Czajkowskiego. Wzięła udział także w Pas d’action z baletu Najada i rybak  Julesa Perrota  do muzyki Cesarego Pugniego, w Grand pas z baletu Paquita Mariusa Petipy do muzyki Ludwiga Minkusa oraz w Suite en blanc Serge’a Lifara do muzyki Edouarda Laló.

Aktualnie Magda tańczy w zespole baletowym Leonida Jakobsona, którego repertuar oparty jest na baletach klasycznych, neoklasycznych i wizytówce zespołu, czyli miniaturach choreograficznych Leonida Jakobsona.

W sezonie 2018/2019 zespół występował gościnnie między innymi w: Gruzji, Japonii,  Francji, Szwajcarii, Włoszech i Belgii. Dnia 9 sierpnia 2019 Magda debiutowała w roli Brylanta w Śpiącej królewnie Czajkowskiego w choreografii Mariusa Petipy, a w bieżącym sezonie na afiszach teatru pojawią się nowe balety: Dama pikowa i Oniegin. Informacje na temat debiutu Magdy i nowości w teatrze można śledzić na stronie:

http://www.yacobsonballet.ru/en/news/august-debuts

 Magda będąc uczennicą Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie pracowała pod kierunkiem takich nauczycieli tańca klasycznego jak: Milena Onufrowicz, Elżbieta Raczyńska -Warzec i Alicja Złoch.

Wielokrotnie reprezentowała szkołę na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach baletowych uzyskując nagrody, wyróżnienia  i stypendia:

– II nagroda w grupie młodszej dziewcząt na XIX Ogólnopolskim Konkursie Tańca im. Wojciecha Wiesiołłowskiego w Gdańsku w 2015 roku

– Brązowy medal na konkursie Valentina Kozlova International Ballet Competition w Brukseli w 2015 roku