Sukcesy artystyczne

 

2019

Z radością informujemy, że tegoroczna absolwentka naszej szkoły Magda Studzińska jest także pierwszą polską absolwentką Akademii Baletu Rosyjskiego im. Agrippiny Waganowej w Sankt Petersburgu i została zaangażowana do  Państwowego Akademickiego Teatru Baletu im. Leonida Jakobsona w Sankt Petersburgu.            

W 2019 roku Magda ukończyła naukę w naszej szkole, otrzymując dyplom z  wyróżnieniem oraz pomyślnie zdając maturę.

W czasie edukacji w Akademii, jej wiodącym pedagogiem była Julia Aleksandrowna Kasenkova i Magda wystąpiła w szeregu ról na prestiżowej scenie Teatru Maryjskiego między innymi jako: Lalka Francuska w balecie Wieszczka lalek w choreografii braci: Nikołaja i Gustawa Legatów do muzyki Josepha Bayera, Malachit w Kamiennym kwiecie Jurija Grigorowicza do muzyki Sergieja Prokofiewa oraz w „Walcu Kwiatów” i jako Lalka w Dziadku do orzechów w opracowaniu Wasilija Wajnonena do muzyki Piotra Czajkowskiego. Wzięła udział także w Pas d’action z baletu Najada i rybak  Julesa Perrota  do muzyki Cesarego Pugniego, w Grand pas z baletu Paquita Mariusa Petipy do muzyki Ludwiga Minkusa oraz w Suite en blanc Serge’a Lifara do muzyki Edouarda Laló.

Aktualnie Magda tańczy w zespole baletowym Leonida Jakobsona, którego repertuar oparty jest na baletach klasycznych, neoklasycznych i wizytówce zespołu, czyli miniaturach choreograficznych Leonida Jakobsona.

W sezonie 2018/2019 zespół występował gościnnie między innymi w: Gruzji, Japonii,  Francji, Szwajcarii, Włoszech i Belgii. Dnia 9 sierpnia 2019 Magda debiutowała w roli Brylanta w Śpiącej królewnie Czajkowskiego w choreografii Mariusa Petipy, a w bieżącym sezonie na afiszach teatru pojawią się nowe balety: Dama pikowa i Oniegin. Informacje na temat debiutu Magdy i nowości w teatrze można śledzić na stronie:

http://www.yacobsonballet.ru/en/news/august-debuts

 Magda będąc uczennicą Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie pracowała pod kierunkiem takich nauczycieli tańca klasycznego jak: Milena Onufrowicz, Elżbieta Raczyńska -Warzec i Alicja Złoch.

Wielokrotnie reprezentowała szkołę na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach baletowych uzyskując nagrody, wyróżnienia  i stypendia:

  • II nagroda w grupie młodszej dziewcząt na XIX Ogólnopolskim Konkursie Tańca im. Wojciecha Wiesiołłowskiego w Gdańsku w 2015 roku
  • Brązowy medal na konkursie Valentina Kozlova International Ballet Competition w Brukseli w 2015 roku

IV Ogólnopolski Konkurs Dowolnych Kompozycji Tańców Polskich: „Narodowa Pulsacja””, Józefów k/ Warszawy, 2 – 3. 03.2019

Udział wzięli uczniowie kl. V: Igor Bareja, Małgorzata Kowal (I  miejsce),   

Paweł Dobrzyński  i Michalina Galińska (III  miejsce) oraz Natasza Pajączkowska (VI miejsce)

 

XXI Ogólnopolski Konkurs Tańca im. Wojciecha Wiesiołłowskiego: 19-24.03. 2019, Gdańsk

I miejsca zdobyli: Weronika Gałązka, Nikola Dworecka i Mikołaj Czyżowski,

III miejsca zdobyli: Alan Polański i Łukasz Bałoniak,

finalistami zostali: Julia Skubis i Barbara Postek

 

XIX Mistrzowstwa Polski w Tańcach Polskich, Wieliszew 5 – 7.04.2019.

Igor Bareja, Małgorzata Kowal (zdobyli I  miejsce – Mistrzowie Polski),  

Paweł Dobrzyński  i Michalina Galińska (zdobyli III  miejsce – brązowy medal).

 

IV Ogólnopolski Festiwal Polskich Tańców Narodowych w Koszęcinie dla uczniów OSB (maj 2019)

I miejsce „Mazur na polskim salonie” w kategorii Polskie Tańce Narodowe – taniec zespołowy.

II miejsce za duet „Krakowiak na środku rynku” w kategorii Polskie Tańce Narodowe – duet.

Łukasz Neter – nagroda za choreografię „Mazur na polskim salonie” – nagroda za najciekawszą choreografię zaprezentowaną na festiwalu.

Nagroda – wyróżnienie przyznane przez jury festiwalu za wyraz sceniczny w prezentowanych układach choreograficznych dla uczniów: Małgorzata Kowal i Igor Bareja

 

XI Międzynarodowy Konkurs „Złote Pointy” w Szczecinie 2 – 6 kwietnia 2019

Konkurs o stypendium artystyczne: Nikola Dworecka, Alan Polański

Konkurs „Złote Pointy”:  Zuzanna Napieraj i Jessica Paraszczak

 

Nikola Dworecka, Alan Polański zdobyli stypendia artystyczne Fundacji „Balet”  ,

Alan Polański otrzymał zaproszenie na miesięczne warsztaty na Florydę,

Zuzanna Napieraj dostała wyróżnienie oraz otrzymała nagrodę pieniężną od jury w wys. 1200 zł.

 

2018

Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich o Wielkopolski Bat 2018: 19 –21.10.2018

II nagroda dla uczniów naszej szkoły Małgorzaty Kowal i Igora Barei

IV nagroda dla Michaliny Galińskiej i Pawła Dobrzyńskiego

Uczniów przygotował p. Łukasz Neter

 

 V Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich „Śląski Diament 2018” – 24.11.2018r.

I miejsce dla Małgorzaty Kowal i Igora Barei

X Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny Uczniów Szkół Baletowych im. B. Kociołkowskiej w Bytomiu

 

III nagroda – Nikola Zientarska za choreografię „Bez limitu”

Wyróżnienie – Mikołaj Czyżowski

VIII International Competition of Classical and Contemporary Choreography Mysl-Potok (Kijów 2018)

II miejsce – Jakub Miłosz (kategoria taniec klasyczny, grupa wiekowa 17-19 lat)

 

2017

XX Ogólnopolski Konkurs Tańca Uczniów Szkół Baletowych im. Wojciecha Wiesiołłowskiego

I miejsca – Zofia Dzedzej (grupa średnia – taniec klasyczny)

II miejsca – Oliwia Górecka i Adam Huczka (grupa starsza – taniec klasyczny), Nikola Dworecka i Alan Polański (grupa młodsza – taniec klasyczny)

III miejsca – Patrycja Szynkarczuk i Cezary Wąsik (grupa starsza – taniec klasyczny), Mikołaj Czyżowski (grupa średnia – taniec klasyczny)

Finaliści – Maria Łapińska (grupa starsza – taniec klasyczny), Natalia Kamińska, Zuzanna Kamińska i Julia Szuba (grupa starsza – taniec współczesny)

Nagroda za przygotowanie choreografii „24” dla Cezarego Wąsika – Nikola Zientarska

Nagroda ZASP za wybitne osiągnięcia artystyczne – Patrycja Szynkarczuk

X Międzynarodowy Konkurs Baletowy w Seulu

 

Finał i nagrody specjalne koreańskiej fundacji – Zofia Dzedzej, Patrycja Szynkarczuk, Cezary Wąsik

III Ogólnopolski Festiwal Polskich Tańców Narodowych w Koszęcinie

II miejsca – Agata Mociak, Antoni Marczuk

III miejsca – Agata Mociak, Aleksandra Rogowska, Natasza Borycka, Antoni Marczuk

Wyróżnienia – Antoni Marczuk (nagroda dyrektora ZPiT „Śląsk” – uczestnictwo w XII edycji LSA), Grzegorz Maślanka (za przygotowanie uczniów do konkursu), OSB im. R. Turczynowicza (pięciodniowe warsztaty tańca ZPiT „Śląsk” dla 16 uczniów).

 

2016

3d International Baltic Ballet Competition (Ryga, Łotwa)

II miejsce ex aequo – Zofia Dzedzej i Oliwia Górecka

III miejsce – Adam Huczka

IX Międzynarodowy Konkurs Baletowy w Seulu

Brązowy medal w kategorii juniorów – Oliwia Górecka i Adam Huczka

Finał i nagroda specjalna koreańskiej fundacji – Zofia Dzedzej

VII Ogólnopolskie Spotkania Konkursowe Młodych Tancerzy – Poznań 2016

Wyróżnienia – najwyższą formę nagrody w tym konkursie, zdobyli Mikołaj Czyżowski, Nikola Dworecka i Weronika Kopacz. Ci uczniowie otrzymali również Nagrody Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej w postaci udziału w Międzynarodowych Warsztatach Tanecznych w John Cranko Schule w Stuttgarcie. Ponadto Nikola i Weronika zostały nagrodzone finansową nagrodą Związku Artystów Scen Polskich (ZASP).

Wyróżnienia dla nauczycieli – Danuta Biernacka za przygotowanie uczennic i Paulina Andrzejewska za stworzenie choreografii prezentowanych w III etapie.

XV Ogólnopolski Konkurs Baletowy „Najlepszy Absolwent Szkół Baletowych w Polsce 2014” oraz IX Międzynarodowy Konkurs Baletowy „Złote Pointy 2014” w Szczecinie

Stypendyści – Barbara Derleta i Olaf Przybytniak

IX Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny Uczniów Szkół Baletowych w Bytomiu

Wyróżnienie i nagroda specjalna Jurora – Ariadna Herzig za choreografię „Dyssypacja”

Wyróżnienie – Julia Szuba za choreografię „Why so serious?”

Nagroda specjalna Jurora – Nikola Zientarska

 

2015

The Europen Semi Final of Valentina Kozlova International Ballet Competition w Brukseli

 

Brązowy medal w kategorii tańca klasycznego (15-17 lat), zaproszenie do udziału w konkursie The Valentina Kozlova International Ballet Competition w Nowym Jorku oraz trzy nagrody specjalne w postaci warsztatów w Valentina Kozlova Dance Conservatory of New York (Summer Intensive i Summer Exclusive) i rocznych warsztatów w szkole Vaganova Academy of Russian Ballet w Sankt Petersburgu – Magda Studzińska

VIII Międzynarodowy Konkurs Baletowy w Seulu

 

Brązowy medal w kategorii juniorów – Oliwia Górecka.

Nagroda specjalna jury „Obiecujący młody tancerz” – Zofia Dzedzej

XIX Ogólnopolski Konkurs Tańca Uczniów Szkół Baletowych im. Wojciecha Wiesiołłowskiego

 

I miejsca – Zofia Dzedzej (grupa młodsza – taniec klasyczny) i Oliwia Górecka (grupa średnia- taniec klasyczny)

II miejsca – Magda Studzińska (grupa młodsza – taniec klasyczny) i Maria Łapińska (grupa średnia – taniec klasyczny)

III miejsca – Barbara Derleta (grupa średnia – taniec klasyczny), Adam Huczka (grupa średnia – taniec klasyczny), Maja Parysek i Monika Zaniewicz (grupa starsza – taniec współczesny)

Finaliści – Natalia Kamińska (grupa młodsza – taniec współczesny) i Olaf Przybytniak (grupa średnia – taniec klasyczny)

XIV Ogólnopolski Konkurs Baletowy „Najlepszy Absolwent Szkół Baletowych w Polsce 2015” oraz VIII Międzynarodowy Konkurs Baletowy „Złote Pointy 2015” w Szczecinie

 

Wyróżnienie: Monika Zaniewicz

Stypendyści: Zofia Dzedzej, Adam Huczka

I Ogólnopolski Festiwal Polskich Tańców Narodowych w Koszęcinie

 

I miejsca – Bartosz Białowąs, Katarzyna Borza, Barbara Derleta, Adam Huczka, Natalia Kamińska, Zuzanna Kamińska, Martyna Piasecka, Martyna Perkowska, Natalia Popławska

II miejsca – Mikołaj Czyżowski, Barbara Derleta, Antonia Mielczarek, Cezary Wąsik

III miejsca – Katarzyna Borza, Adam Huczka, Natalia Kamińska, Zuzanna Kamińska, Martyna Piasecka, Martyna Perkowska
Wyróżnienia – Bartosz Białowąs (za prezentację mazura), Małgorzata Borowiec (za przygotowanie uczniów do konkursu)

 

2014

II Międzynarodowy Konkurs Baletowy w Rydze

 

I miejsce w grupie juniorów – Oliwia Górecka

Nagroda specjalna jury – Stanisław Węgrzyn

VII Międzynarodowy Konkurs Baletowy w Seulu

 

Brązowy medal w kategorii juniorów – Oliwia Górecka

Nagroda specjalną jury „Obiecujący młody tancerz” – Lena Obłuska

XIII Ogólnopolski Konkurs Baletowy „Najlepszy Absolwent Szkół Baletowych w Polsce 2014” oraz VII Międzynarodowy Konkurs Baletowy „Złote Pointy 2014” w Szczecinie

 

Stypendyści – Oliwia Górecka, Patryk Łempicki

VI Ogólnopolskie Spotkania Konkursowe Młodych Tancerzy – Bytom 2014

 

Wyróżnienia klasa III: Łucja Pluta, Mikołaj Czyżowski, Weronika Kopacz, Helena Olejnik

Wyróżnienia klasa IV: Zofia Dzedzej, Magda Studzińska, Anita Boniszewska

Wyróżnienia dla nauczycieli: Elżbieta Raczyńska-Warzec (za przygotowanie uczniów)

VIII Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny w Bytomiu

 

Wyróżnienie – Ariadna Herzig za choreografię „Entropy”, którą tańczyła wraz z koleżanką z klasy Mają Parysek.