Nasz uczeń wystąpi w prestiżowym konkursie Prix de Lausanne 2020

Już w najbliższą sobotę w Szwajcarii rozpoczyna się 48. Międzynarodowy Konkurs Baletowy Prix de Lausanne, w którym swoje umiejętności zaprezentuje uczeń naszej szkoły – Łukasz Bałoniak. Wydarzenie zakończy się w niedzielę, 9 lutego. Jego przebieg będzie można śledzić na żywo w serwisie YouTube.

Organizowany od 1973 r. Prix de Lausanne to niezwykle prestiżowe wydarzenie i jeden z najbardziej wymagających konkursów na świecie. W tegorocznej edycji weźmie udział 84 młodych tancerzy (51 dziewcząt i 33 chłopców) w wieku 15-18 lat.  Uczestnicy zostali wyłonieni spośród 377 osób z 44 krajów na podstawie nagrań video przygotowanych według ściśle określonych wytycznych.

Celem konkursu Prix de Lausanne jest wsparcie młodych, utalentowanych tancerzy w rozpoczęciu kariery zawodowej. Na zwycięzców czekają stypendia pozwalające im doskonalić swoje umiejętności w jednej z wielu renomowanych instytucji partnerskich Prix de Lausanne, takich jak Royal Ballet w Londynie, Vaganowa Ballet Academy w Sankt Petersburgu, Paris Opera Ballet School w Paryżu czy Princess Grace Academy w Monako.

Łukasz Bałoniak jest uczniem klasy IX i jedynym reprezentantem Polski w tegorocznej edycji wydarzania. Do udziału w konkursie przygotowywał się przez cały rok, ćwicząc wytrwale i z pasją każdego dnia. Podczas konkursu zaprezentuje wariację klasyczną z baletu „Śpiąca Królewna” oraz numer współczesny z baletu „Chroma” wybitnego brytyjskiego choreografa Wayne’a McGregora. Nad przygotowaniem Łukasza do konkursowych występów czuwają Eduard Bablidze oraz Nikola Zientarska.

Trzymamy kciuki za Łukasza i zachęcamy do śledzenia przebiegu konkursu na oficjalnym kanale Prix de Lausanne w serwisie YouTube oraz na stronie internetowej www.prixdelausanne.org.