Lekcja baletu dla Jadzi

W ubiegłą środę gościliśmy w naszej szkole Jadzię Sobolewską, której marzeniem był udział w lekcji baletu. Z ogromną radością pomogliśmy w jego spełnieniu.

Spełniając marzenie 4-letniej Jadzi chcieliśmy, aby  spotkanie w naszej szkole było ciepłym, wyjątkowym i niezapomnianym doświadczeniem. Dlatego zorganizowaliśmy dla niej najprawdziwszą lekcję baletu z udziałem uczennic klasy III. Pełne pozytywnych emocji zajęcia poprowadziła prof. Dominika Krysztoforska – utytułowana artystka baletowa i pierwsza solistka Polskiego Baletu Narodowego (1998-2018).

Jesteśmy pod wielkim wrażeniem tego, jak dobrze Jadzia radziła sobie podczas swojej pierwszej lekcji baletu. Jej mama już obiecała, że zapisze ją do przedszkola baletowego, gdzie dziewczynka będzie mogła kontynuować naukę. Zanim jednak to się stanie, na Jadzię czeka wielkie wyzwanie – zakończenie leczenia lewej nóżki, która niestety nie rośnie.

Jedną operację rekonstrukcji Jadzia ma już za sobą. Aby stanęła Na Równe Nogi, potrzebuje jeszcze 8 cm, a tym samym kolejnych zabiegów i intensywnej rehabilitacji w USA. Tylko w ten sposób zyska szansę na normalne funkcjonowanie.

W sfinansowaniu kosztownego leczenia może pomóc każdy. Do 2 stycznia 2020 r. trwa zbiórka pieniędzy na operację, dzięki której możliwe będzie wydłużenie nóżki Jadzi o kolejne 5 cm. Gorąco zachęcamy do dzielenia się dobrem w serwisie siepomaga.pl.