Koncert Mikołajkowy 2019

7 i 8 grudnia w Teatrze Wielkim Operze Narodowej odbył się tegoroczny Koncert Mikołajkowy. Dla uczniów naszej szkoły była to doskonała okazja do zaprezentowania przed szeroką publicznością wariacji oraz układów zbiorowych w różnych technikach tańca.

Koncert Mikołajkowy został zorganizowany na Scenie Kameralnej Teatru Wielkiego Opery Narodowej. Jego głównymi bohaterami byli uczniowie wszystkich klas naszej szkoły, którzy zachwycili widzów swoim profesjonalizmem, radością i młodzieńczą energią. Na zaprezentowany przez nich bogaty i różnorodny repertuar składały się choreografie w technice tańca klasycznego, współczesnego oraz ludowego.

Koncert rozpoczęli uczniowie klasy I, którzy jako „Mikołaje” w ujmujący ciepłem i radością sposób wprowadzili publiczność w świąteczny nastrój. Pozytywnych emocji nie zabrakło także podczas kolejnych występów. Na scenie można było zobaczyć m.in. wariacje i adagio z baletów „Śpiąca Królewna” i „Paquita” oraz wariacje z baletów „Gieslle”, „Płomień Paryża”, „Rajmonda”, „Korsarz”, „Bajadera”, „Don Kichot” i „„Jezioro Łabędzie”. Uczniów przygotowali nauczyciele przedmiotów arstystycznych: Edward Bablidze, Małgorzata Borowiec, Julita Gumulak, Krystyna Jurewicz, Dominika Krysztoforska, Takako Matsuda, Milena Onufrowicz, Elżbieta Raczyńska – Warzec, Monika Radecka, Jolanta Rybarska, Aleksandra Siemiątkowska, Robert Świerczek, Bartosz Woszczyński oraz Izabella Zabłocka. Z pełnym, obejmującym blisko 40 występów repertuarem można zapoznać się tutaj.

Zachęcamy też do lektury artykułu Joanny Brych, który poświęcony jest m.in. naszemu koncertowi. Z jego treścią można zapoznać się na blogu „Zapraszam do tańca”, klikając tutaj.

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców i uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza składają Dyrekcji Teatru Wielkiego Opery Narodowej oraz pracownikom Teatru serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu i realizacji Koncertu Mikołajkowego.