Sukcesy artystyczne

Archiwum

2017

XX Ogólnopolski Konkurs Tańca Uczniów Szkół Baletowych im. Wojciecha Wiesiołłowskiego

  • I miejsca – Zofia Dzedzej (grupa średnia – taniec klasyczny)
  • II miejsca – Oliwia Górecka i Adam Huczka (grupa starsza – taniec klasyczny), Nikola Dworecka i Alan Polański (grupa młodsza – taniec klasyczny)
  • III miejsca – Cezary Wąsik (grupa starsza – taniec klasyczny), Mikołaj Czyżowski (grupa średnia – taniec klasyczny)
  • Finaliści – Maria Łapińska (grupa starsza – taniec klasyczny), Natalia Kamińska, Zuzanna Kamińska i Julia Szuba (grupa starsza – taniec współczesny)
  • Nagroda za przygotowanie choreografii „24” dla Cezarego Wąsika – Nikola Zientarska

 

III Ogólnopolski Festiwal Polskich Tańców Narodowych w Koszęcinie

  • II miejsca – Agata Mociak, Antoni Marczuk
  • III miejsca – Agata Mociak, Aleksandra Rogowska, Natasza Borycka, Antoni Marczuk
  • Wyróżnienia – Antoni Marczuk (nagroda dyrektora ZPiT „Śląsk” – uczestnictwo w XII edycji LSA), Grzegorz Maślanka (za przygotowanie uczniów do konkursu), OSB im. R. Turczynowicza (pięciodniowe warsztaty tańca ZPiT „Śląsk” dla 16 uczniów)

2016

3d International Baltic Ballet Competition (Ryga, Łotwa)

  • II miejsce ex aequo – Zofia Dzedzej i Oliwia Górecka
  • III miejsce – Adam Huczka

IX Międzynarodowy Konkurs Baletowy w Seulu

  • Brązowy medal w kategorii juniorów – Oliwia Górecka i Adam Huczka
  • Finał i nagroda specjalna koreańskiej fundacji – Zofia Dzedzej

VII Ogólnopolskie Spotkania Konkursowe Młodych Tancerzy – Poznań 2016

  • Wyróżnienia – najwyższą formę nagrody w tym konkursie, zdobyli Mikołaj Czyżowski, Nikola Dworecka i Weronika Kopacz. Ci uczniowie otrzymali również Nagrody Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej w postaci udziału w Międzynarodowych Warsztatach Tanecznych w John Cranko Schule w Stuttgarcie. Ponadto Nikola i Weronika zostały nagrodzone finansową nagrodą Związku Artystów Scen Polskich (ZASP).
  • Wyróżnienia dla nauczycieli – Danuta Biernacka za przygotowanie uczennic i Paulina Andrzejewska za stworzenie choreografii prezentowanych w III etapie.

XV Ogólnopolski Konkurs Baletowy „Najlepszy Absolwent Szkół Baletowych w Polsce 2014” oraz IX Międzynarodowy Konkurs Baletowy „Złote Pointy 2014” w Szczecinie

  • Stypendyści – Barbara Derleta, Olaf Przybytniak

IX Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny Uczniów Szkół Baletowych w Bytomiu

  • Wyróżnienie i nagroda specjalna Jurora – Ariadna Herzig za choreografię „Dyssypacja”
  • Wyróżnienie – Julia Szuba za choreografię „Why so serious?”
  • Nagroda specjalna Jurora – Nikola Zientarska

2015

The Europen Semi Final of Valentina Kozlova International Ballet Competition w Brukseli

  • Brązowy medal w kategorii tańca klasycznego (15-17 lat), zaproszenie do udziału w konkursie The Valentina Kozlova International Ballet Competition w Nowym Jorku oraz trzy nagrody specjalne w postaci warsztatów w Valentina Kozlova Dance Conservatory of New York (Summer Intensive i Summer Exclusive) i rocznych warsztatów w szkole Vaganova Academy of Russian Ballet w Sankt Petersburgu – Magda Studzińska

VIII Międzynarodowy Konkurs Baletowy w Seulu

  • Brązowy medal w kategorii juniorów – Oliwia Górecka.
  • Nagroda specjalna jury „Obiecujący młody tancerz” – Zofia Dzedzej

XIX Ogólnopolski Konkurs Tańca Uczniów Szkół Baletowych im. Wojciecha Wiesiołłowskiego

  • I miejsca – Zofia Dzedzej grupa młodsza – taniec klasyczny) i Oliwia Górecka (grupa średnia- taniec klasyczny)
  • II miejsca – Magda Studzińska (grupa młodsza – taniec klasyczny) i Maria Łapińska (grupa średnia – taniec klasyczny)
  • III miejsca – Barbara Derleta (grupa średnia – taniec klasyczny), Adam Huczka (grupa średnia – taniec klasyczny), Maja Parysek i Monika Zaniewicz (grupa starsza – taniec współczesny)
  • Finaliści – Natalia Kamińska (grupa młodsza – taniec współczesny) i Olaf Przybytniak (grupa średnia – taniec klasyczny)

XIV Ogólnopolski Konkurs Baletowy „Najlepszy Absolwent Szkół Baletowych w Polsce 2015” oraz VIII Międzynarodowy Konkurs Baletowy „Złote Pointy 2015” w Szczecinie

  • Wyróżnienie: Monika Zaniewicz
  • Stypendyści: Zofia Dzedzej, Adam Huczka

I Ogólnopolski Festiwal Polskich Tańców Narodowych w Koszęcinie

  • I miejsca – Bartosz Białowąs, Katarzyna Borza, Barbara Derleta, Adam Huczka, Natalia Kamińska, Zuzanna Kamińska, Martyna Piasecka, Martyna Perkowska, Natalia Popławska
  • II miejsca – Mikołaj Czyżowski, Barbara Derleta, Antonia Mielczarek, Cezary Wąsik
  • III miejsca – Katarzyna Borza, Adam Huczka, Natalia Kamińska, Zuzanna Kamińska, Martyna Piasecka, Martyna Perkowska
  • Wyróżnienia – Bartosz Białowąs (za prezentację mazura), Małgorzata Borowiec (za przygotowanie uczniów do konkursu)

2014

II Międzynarodowy Konkurs Baletowy w Rydze

  • I miejsce w grupie juniorów – Oliwia Górecka
  •  Nagroda specjalna jury – Stanisław Węgrzyn

VII Międzynarodowy Konkurs Baletowy w Seulu

  • Brązowy medal w kategorii juniorów  –  Oliwia Górecka
  • Nagroda specjalną jury  „Obiecujący młody tancerz” – Lena Obłuska

XIII Ogólnopolski Konkurs Baletowy „Najlepszy Absolwent Szkół Baletowych w Polsce 2014” oraz VII Międzynarodowy Konkurs Baletowy „Złote Pointy 2014” w Szczecinie

  • Stypendyści – Oliwia Górecka, Patryk Łempicki

VI Ogólnopolskie Spotkania Konkursowe Młodych Tancerzy – Bytom 2014

  • Wyróżnienia klasa III: Łucja Pluta, Mikołaj Czyżowski, Weronika Kopacz, Helena Olejnik
  • Wyróżnienia klasa IV: Zofia Dzedzej, Magda Studzińska, Anita Boniszewska
  • Wyróżnienia dla nauczycieli: Elżbieta Raczyńska-Warzec (za przygotowanie uczniów)

VIII Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny w Bytomiu

  • Wyróżnienie – Ariadna Herzig za choreografię „Entropy”, którą tańczyła wraz z koleżanką z klasy Mają Parysek.