Rekrutacja

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

odbędzie się 27 kwietnia 2019 roku

Zapraszamy dziewczęta i chłopców!

 

Termin składania dokumentów:
luty – kwiecień 2019 roku

Zapraszamy również na Dzień Otwarty
6 kwietnia 2019 od godz. 10.00

Kurs przygotowawczy dla kandydatów do klasy I

Zapraszamy na zajęcia kursu przygotowawczego dla kandydatów do klasy I ogólnokształcącej szkoły baletowej prowadzone przez Studio Taneczno-Aktorskie działające przy naszej Szkole.
Zapraszamy na za zapisy od 1 września 2017r.!

Kontakt telefoniczny w godzinach 16.00-20.00: (22) 827 25 92 lub 602 629 134
Kontakt mailowy: studiosta@wp.pl

Najczęściej zadawane pytania

Jak zostać uczniem szkoły baletowej?

Żeby stać się naszym uczniem trzeba po pierwsze dostarczyć do sekretariatu szkoły wypełniony wniosek wraz z odpowiednimi załącznikami (szczególną uwagę prosimy zwrócić na zaświadczenie od lekarza ortopedy). Następnie należy przyjść do szkoły w dniu tzw. badania przydatności i stanąć przed Komisją złożoną z naszych nauczycieli. Jeśli wynik badania będzie pomyślny, nazwisko kandydata znajdzie się na liście nowoprzyjętych uczniów. Więcej informacji polecamy szukać w procedurze rekrutacji.

Kiedy najlepiej złożyć dokumenty?

Najwygodniej jest składać dokumenty w Dniu Otwartym Szkoły, kiedy będą Państwo mogli uczynić to osobiście oraz uzyskać odpowiedzi na wszelkie nurtujące Was pytania.

Kiedy odbędzie się rekrutacja na rok szkolny 2019/2020?

Najbliższa rekrutacja odbędzie 27 kwietnia 2019 roku.

Ile muszę mieć lat żeby dostać się do pierwszej klasy szkoły baletowej ?

O przyjęcie do klasy I może ubiegać się kandydat, który w danym roku kalendarzowym skończy nie więcej niż 10 lat, a w kolejnym roku szkolnym będzie mógł kontynuować naukę w klasie IV szkoły podstawowej, odpowiednio w klasie I szkoły baletowej.

Co jeśli mieszkam poza Warszawą?

W pobliżu szkoły, na ulicy Miodowej, znajduje się Bursa Szkolnictwa Artystycznego, w której mieszkają uczniowie pochodzący z innych miejscowości.

Jak mam się ubrać na egzamin do szkoły baletowej?

Podczas badania przydatności kandydat powinni nosić taki strój, żeby nasi nauczyciele mogli dokładnie obejrzeć jego sylwetkę. Co ważne, dziewczynki powinny mieć spięte włosy, aby odsłonić czoło i kark.

Nadal masz pytania?