Rekrutacja

Rekrutacja na rok szkolny 2017/2018

odbędzie się 22 kwietnia 2017 roku

Zapraszamy dziewczęta i chłopców!

 

Termin składania dokumentów:
6 lutego – 12 kwietnia 2017 roku

Kurs przygotowawczy dla kandydatów do klasy I

W roku szkolnym 2016/2017 również odbywać się będą zajęcia w ranach kursu przygotowawczego dla kandydatów do klasy I ogólnokształcącej szkoły baletowej organizowane przez Studio Taneczno-Aktorskie działające przy naszej Szkole.
Zapraszamy na zapisy od 1 września br. i na lekcje próbne od 12 września!

Kontakt telefoniczny w godzinach 16.00-20.00: (22) 827 25 92 lub 602 629 134
Kontakt mailowy: studiosta@wp.pl

Zapisz się!

Najczęściej zadawane pytania

Jak zostać uczniem szkoły baletowej?

Żeby stać się naszym uczniem trzeba po pierwsze dostarczyć do sekretariatu szkoły wypełniony wniosek wraz z odpowiednimi załącznikami (szczególną uwagę prosimy zwrócić na zaświadczenie od lekarza ortopedy). Następnie należy przyjść do szkoły w dniu tzw. badania przydatności i stanąć przed Komisją złożoną z naszych nauczycieli. Jeśli wynik badania będzie pomyślny, nazwisko kandydata znajdzie się na liście nowoprzyjętych uczniów. Więcej informacji polecamy szukać w procedurze rekrutacji.

Kiedy najlepiej złożyć dokumenty?

Najwygodniej jest składać dokumenty w Dniu Otwartym Szkoły, kiedy będą Państwo mogli uczynić to osobiście oraz uzyskać odpowiedzi na wszelkie nurtujące Was pytania.

Kiedy odbędzie się rekrutacja na rok szkolny 2017/2018?

Najbliższa rekrutacja odbędzie 22 kwietnia 2017 roku.

Ile muszę mieć lat żeby dostać się do pierwszej klasy szkoły baletowej ?

O przyjęcie do klasy I może ubiegać się kandydat, który w danym roku kalendarzowym skończy nie więcej niż 10 lat, a w kolejnym roku szkolnym będzie mógł kontynuować naukę w klasie IV szkoły podstawowej, odpowiednio w klasie I szkoły baletowej.

Co jeśli mieszkam poza Warszawą?

W pobliżu szkoły, na ulicy Miodowej, znajduje się Bursa Szkolnictwa Artystycznego, w której mieszkają uczniowie pochodzący z innych miejscowości.

Jak mam się ubrać na egzamin do szkoły baletowej?

Podczas badania przydatności kandydat powinni nosić taki strój, żeby nasi nauczyciele mogli dokładnie obejrzeć jego sylwetkę. Co ważne, dziewczynki powinny mieć spięte włosy, aby odsłonić czoło i kark.

Nadal masz pytania?

skontaktuj się z nami