12 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej i przyjęcie w poczet uczniów naszej szkoły młodych adeptów sztuki tańca.

Uroczystość, przygotowana przez Radę Rodziców, wspomagana przez klasę V oraz uczniów kl. IX, rozpoczęła  się w auli im. J. Karnyskiego od wprowadzenia pocztu sztandarowego Szkoły. Następnie uczniowie odpowiadali na pytania Pani Dyrektor: „Kto to jest nauczyciel?” i „Czym dla ciebie jest szkoła?”.

Kolejnym punktem programu uroczystości było wręczenie zasłużonym nauczycielom nagród Dyrektora Szkoły, a dwoje szczególnie wyróżniono nagrodami Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej.

Nagrodzonym nauczycielom składamy serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów w pracy pedagogicznej!

Do tradycji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole należy ślubowanie nowoprzyjętych uczniów. Po ślubowaniu pierwszoklasiści  wykonali ilustrowaną ruchem tradycyjną piosenkę ślubowania: „Wzorowy tancerz ”. Uczniowie zostali przygotowani przez Panią Magdalenę Gruziel i Pana Gabriela Mania. Najstarsi uczniowie w szkole przygotowali dla klasy I niespodziankę artystyczna oraz drobne upominki.  Po uroczystości w auli uczniowie bawili się  w klasie wraz z rodzicami i swoim wychowawcą Panem Gabrielem Mania.

Wszystkim nowoprzyjętym życzymy sukcesów w nauce i miłego przebywania w szkolnej społeczności !!!

Dla nauczycieli rodzice przygotowali znakomity słodki poczęstunek, a wszystkich zasypali bardzo smacznymi jabłkami oraz cytatami i złotymi myślami na temat edukacji i nauki!!!