Z okazji 45.lecia działalności specjalności Pedagogika Baletowa w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina
w Warszawie 22 kwietnia 2018 r. odbył się uroczysty koncert.  Z tym kierunkiem studiów od wielu lat współpracuje nasza Szkoła, organizując praktyki studenckie dla przyszłych nauczycieli tańca, a zdecydowana większość naszych pedagogów przedmiotów artystycznych jest absolwentami tej uczelni.

W imieniu warszawskiej szkoły baletowej gratulacje gronu profesorskiemu kierunku pedagogika baletowa złożyła Pani Dyrektor Adrianna Szmyt. W koncercie wzięli udział studenci, uczniowie warszawskiej i poznańskiej szkoły baletowej. Uczennice  naszej Szkoły wykonały:
Julia Skubis wariację z baletu „Pawilon Armidy” (przygotowanie dyr. Jolanta Rybarska),
Weronika Gałązka wariację z baletu „Raymonda” (przygotowanie prof.  Alicja Złoch),
Aleksandra Dudzik „Labhirynt” (choreografia Piotr Klimczak, przygotowanie prof. Alicja Złoch).
Małgorzata Kowal i Igor Bareja zatańczyli Krakowiaka (choreografia i przygotowanie prof. Łukasz Neter).

Profesorom kierunku pedagogika baletowa życzymy sukcesów w przygotowaniu kolejnych, profesjonalnych pedagogów dla polskich szkół baletowych !